Geoblog.pl    akleeberg    Podróże    New Zealand, Australia and SE Asia 2010    18 - 19 Listopad Phongsali

18 - 19 Listopad Phongsali

Laos
Laos, Phôngsali

Następne dwa dni spędziliśmy na skuterku objeżdżając okolicę. Pierwszego dnia wypożyczyliśmy motor na pół dnia i pojechaliśmy do wioski Ban Kormean, w której jest sporo plantacji herbaty. Rosną tam jedne z najstarszych drzew herbacianych na świecie (mają około 400 lat). Po wstępnej degustacji udało nam się też kupić trochę herbaty prosto od producenta. W piątek pojechaliśmy trochę dalej zobaczyć mniejsze wioski. Ludzie, których mijaliśmy po drodze byli bardzo sympatyczni i uśmiechnięci, a dzieciaki krzyczały za nami Sabaeedi (dzień dobry po laotańsku). Niestety pogoda i widoczność nie były za dobre. Jakby tego było mało po drodze złapała nas ostra zlewa. Na szczęście w porę założyliśmy pącza i najmocniejszy deszcz udało nam się przeczekać pod dachem. Po deszczu droga zrobiła sie bardzo błotnista, więc tempo naszej podróży znacznie spadło. Na sam koniec na 5 km przed Phongsali zabrakło nam benzyny. Po 3 km pchania skuterka pod górkę dotarliśmy do stacji benzynowej więc nie było tragicznie. Wieczorkiem poszliśmy na obiad, gdzie spotkaliśmy bardzo sympatyczne, starsze małżeństwo ze Szwajcarii, z którym ucięliśmy sobie pogawędką. Po powrocie do pokoju zaparzyliśmy sobie naszej herbaty i rozgrzewaliśmy się pod kołdrą oglądając film.

kk
kk - 2010-12-02 21:49
Ale fajna ta pilotka - widoki też niezłe, ale piszecie, że się musicie rozgrzewać - czy tam nocami ciągle tak zimno ? U nas prawdziwa zima tej jesieni ! ! Dzisiaj spadło prawie pół metra śniegu jest minus 10 stopni w dzień a nocą spada do minus 15 i to u nas - a w Suwałkach dochodzi do - 25 stopni. Nieźle co ? Napiszcie koniecznie dokładne godziny odlotu i przylotu waszego samolotu, jakimi liniami polecicie i na które lotnisko celujecie w Berlinie. Trzeba was odebrać cobyście nam nie zamarzli : ) Rodzice już się szykują i wasz powrót ciągle się przewija w naszych rozmowach- bardzo tęsknimy, chociaż ten rok bez Was przeleciał tak szybko, że aż trudno uwierzyć. Całuję mocno