Geoblog.pl    akleeberg    Podróże    New Zealand, Australia and SE Asia 2010    Cameron Highlands

Cameron Highlands

Malezja
Malezja, Tanah Rata

Rano po śniadaniu pojechaliśmy na dworzec autobusowy, skąd odjeżdżał nasz autobus do Cameron Highlands. Do Tanah Rata, miejscowości położonej centralnie w Cameron Highlands dotarliśmy około 15. Jak tylko wysiedliśmy z autobusu, doskoczyło do nas kilku facetów z ulotkami z zakwaterowaniem i oferowali darmowy transport. Jeden z nich miał akurat ulotkę miejsca które chcieliśmy sprawdzić więc z nim zagadaliśmy i po chwili siedzieliśmy busie. Two Pines Guesthouse (Pensjonat Dwie Sosny) był dość blisko dworca, więc nie jechaliśmy długo. Pokoje były całkiem przyzwoite i wspólne prysznice też, więc tutaj się zatrzymamy (cena 35 ringit za nocleg). Pogoda w porównaniu do KL jest znacznie przyjemniejsza. Jest chłodniej (przyjemniej) i słońce tak nie pali. W czasie jak się meldowaliśmy zaczęło kropić, więc deszcz przeczekaliśmy w pokoju. Wieczorkiem poszliśmy zjeść obiad. Skontaktowaliśmy się też z Brendą i mamy nadzieję się z nią spotkać w poniedziałek.