Geoblog.pl    akleeberg    Podróże    New Zealand, Australia and SE Asia 2010    Gunung Mulu NP

Gunung Mulu NP

Malezja
Malezja, Gunung Mulu

Nocny scenariusz znowu się powtórzył, więc byliśmy niedospani. Po śniadaniu, około 10 poszliśmy do biura zapłacić za wycieczkę i poczekać na łódkę, która zabierze nas do jaskini. W biurze okazało się że jesteśmy za późno!!! Okazało się, że zbiórka jest o 10.15 ale przed wejściem do jaskini, a łódka która nas tam powinna zabrać odpłynęła o 9.15 (pani wczoraj musiały się godziny pomylić). Trochę się zawiedliśmy, no ale trudno. Tak musiało być. Zamiast tego poszliśmy sobie na kolejny spacer pobliskimi ścieżkami i znowu widzieliśmy sporo ciekawych i kolorowych żyjątek. Popołudnie spędziliśmy na werandzie, przed naszym domem grając w karty i kontemplując otaczającą nas przyrodę. Wieczorem spakowaliśmy się, bo jutro wracamy już do Miri. Spać poszliśmy około 22. Robale za oknem znowu dawały nam się we znaki. I wtedy około północy Andrzej dostał genialnego olśnienia i przypomniał sobie o zatyczkach do uszu (czemu na to wcześniej nie wpadliśmy?). Nockę (prawie) całą mieliśmy przespaną (genialne te zatyczki do uszu).

kk
kk - 2010-07-24 22:38
Wchodziłam na Wasz blog z małą nadzieją że coś znajdę nowego a tu proszę tyle wpisów ! ! ! Ciekawe czy te nietoperze wracają też stadami czy w pojedynkę :)) A te wszystkie żyjątka to nie na mój gust. Ja bym tam dostała fixum dyrdum ochyda brrrrrrr nie wiem po co to wogóle Pan Bóg stworzył feeeeeee i jeszcze te pijawki coś pięknego - a do domu to nie wpełza np. do łóżka ojojojoj dosyć już. Moja wyobraźnia szybko by mnie z tego miejsca wygoniła. Wasze wpisy super ciekawe ale niestety zdjęć tym razem nie pooglądałam wszystkich brrr :))))